Su Falı

Su falı, canlı, sesli, görüntül, ankara su fal cafe, kızılay su fal cafe, kızılay cafe, ankara cafe, fal cafe, fal baktır, online su falı falcısı, ünlü meşhur falcı, medyum, fal bak, bakan, baktır

Su Falı Nedir, nasıl bakılır? Tarihçesi, Online Telefonda Sesli veya görüntülü Su falı. Canlı Falcı, Gerçek su falı. Ayrıca Tarot Falı, Kahve Falı, Aşk Falı ve Daha fazlası.

Su Falı hakkında merak ettiğiniz herşeyi bize sorabilirsiniz. Ankara’nın en eski fal cafe si olan Ankara Fal cafe sizlere 1992 den bugüne hizmet vermektedir. Telefon Fal ile falcılığı yeni bir çağ’a taşıyan Ankara fal cafe, kızılay cafe’ler arasında en sevilen Fal cafe’dir.

Su Falnın Tarihçesi:

Orta Asya’da iki şey oldukça kutsal ve kullanımı katı kurallara dayanan öğelerdi. Bunlar tuz ve suydu. Kuşkusuz bunun en önemli sebebi bu coğrafyada bu iki şeyin az olması ve hayati önem taşıyor olmasından ileri geliyordu. Moğollarda ve Türklerde su o kadar kutsaldı ki her ikisinde de ‘Su Tanrıçası’ ya da suyun korucu olarak görülen ‘su perisi’ mistik öğeler vardı. 

Her iki medeniyette de Yer-Su inancı olarak bilinen bir inanç mevcuttu. Bu inanca göre toprak ve su kutsaldı ve bu iki unsur hayatın temelini oluşturuyordu. Zamanla Yer-Su inancı Kore ve Japonya gibi Uzak Doğu milletleri tarafından Yin-Yang felsefi inancına dönüşmüştür.

Suyun bir kehanet aracı olarak kullanılması ise M.Ö 3000 yıllarında Pers İmparatorluğunda görülür. Pers kâhinleri çeşitli tılsım ve sembollerle bezeli bakır bir kaba koydukları suya kişinin bir damla kanını damlatarak suyun içerisinde oluşan motifler aracılığı ile kişinin geleceğini yorumlarlardı.

 Su falı Perslerden Batı’ya M.Ö. 750 yılında Roma hükümdarı Numa Pompilus zamanında geçmiştir. Büyük filozof Pisagor bile bu yöntemi kullananlar arasındadır. Roma İmparatorluğu’nda su falı o kadar önemli hale gelmiştir ki zamanla farklı şekillere bürünmüş ve günümüze kadar bir kültür halinde aktarılmıştır. Hala bugün Avrupa’da içerisine bozuk para atılarak dilek dilenen dilek çeşmeleri vardır. Bu kültürün temeli su falına dayanmaktadır.

Suyun Kutsallığı ve su falının Batı’da ki durumu da oldukça ilginçtir. Antik Yunan mitolojisinde Ekho adında güzel bir peri kızı ormanda avlanmakta olan Narkissos adında bir avcıya âşık olur ama Narkissos peri kızına yüz vermez ve oradan uzaklaşır. Bunun üzerine peri kızı çığlık atmaya başlar sesi her yerde yankılanır ve sesinin yankıları arasında yok olur. Günümüzde sesin yankılanmasına echo denmesinin nedeni de budur. Bu duruma çok kızan tanrılar Narkissos’u sonsuz güzellikle lanetlerler. Bir gün nehir kenarına su içmeye gelen Narkissos su da kendi yansımasını görür ve kendisine âşık olur. Nehir kenarından uzaklaşamayan Narkissos kendi güzelliğinin lanetiyle nehrin üzerinde lotus çiçeğine ‘’Bizdeki adıyla Nergis çiçeği’ dönüşür.

Galyalılar da Tanrı’nın suda yaşadığına inanırlardı bu sebeple suyu geleceklerini görebilecekleri bir ayna olarak hayal ederlerdi. 

Tibet halkı içinde su kutsaldır. Dalai Lama Gölü günümüzde hala Tibet halkı için kutsal bir yerdir ve insanlar gelecekte olacak kötü olaylardan arınmak için bu Gölde  kendilerini temizlerler.

Görüldüğü üzere dünyanın her yerinde bir dönem suya kutsal atıflarda bulunulmuştur. Su falının Anadolu topraklarına girişi ise Araplar aracılığı ile 11. Yüzyılda gerçekleşmiştir.

Su Falına Nasıl Bakılır:

Su falı, canlı, sesli, görüntülü, ankara su fal cafe, kızılay su fal cafe, kızılay cafe, ankara cafe, fal cafe, fal baktır, su falı falcısı, ünlü meşhur falcı, medyum, fal bak, bakan, baktır, su falı tarihçesi

Su falına bakma tekniğini ilk olgun hala getiren Persli rahipler, gümüş bir kaba çeşitli kutsal kelimelerle arındırma işlemi yapıp içerisine falına baktırmak isteyen kişinin kanını damlatırlar ve kanın su da dağılımında oluşan motifleri yorumlarlardı.

Günümüzde su falına bakılırken birçok farklı teknik kullanılır bunlardan en yaygın olanı suya yakılıp atılan ebced kâğıdının su da yorumlanmasıyla olandır. 

Genellikle gümüş bir kâsenin içerisine konulan su çeşitli dualarla arındırılır. Sonrasında fal baktıracak kişinin bilgilerini içeren ebced kâğıdı yakılarak bu kâseye atılır. Ebced kâğıdının küllerinin su da oluşturduğu semboller falcı tarafından yorumlanır. 

Su falı, fallar içerisinde bakımı en zor olan fal çeşitlerinden biridir. Bu sebeple su falına bakan kişinin durugörüye sahip olması gerekir. Su falı psişik güç, telepati ve nesnedeki enerjiyi okuyabilme yeteneği gerektirir.

Su falına loş bir ortamda ve mum ışığında bakılmalıdır. Bu sayede enerjinin su üzerinde toplanmasının sağlanması kolaylaşır. Fala bakan kişinin kalbi ve ruhu tamamen kötülükten arınmış olması gerekir.

Su falında genellikle gümüş ya da bakır bir kap kullanılır. Kaba boşaltılan suya gerekli dualar okunduktan sonra işlem başlatılır.

Su falında yaygın olarak kullanılan bir diğer yöntem ise şöyledir; fala baktıracak kişinin sorunları ve başından geçen olumsuz durumlar bir kâğıda yazılır ve yakılarak su kâsesinin içine atılır. Daha sonra kişiye ait bir obje genellikle bir takı ipe bağlanarak suyun içerisine batırılır. Suyun içerisinde oluşan şekiller falcı tarafından yorumlanır.

Bu şekilde bakılan su falında genellikle amaç gelecekte olacak olumsuzlukları bertaraf etmektir.

Su falına genel olarak gelecek hakkında bilgi edinmek ve gelecekte olacak kötü olayların önlenmesi için alınması gereken tedbirleri önceden görmek için bakılır. Su falı ustalık gerektiren bir faldır ve uzman bir medyum tarafından bu fala bakılması gerekir. Ayrıca su falına bakarken; fala bakan ve baktıran kişinin temiz kalpli olması ve iyi niyetli kimseler olması gerekir yoksa falın sonuçları net çıkmaz.

Su falına bakılırken su da gerçekleşen dalgalanmalar ve motifler yorumlanır. Bu dalgalanmaların ve sembollerin genel olarak anlamları şöyledir: Çok yoğun dalgalanmalar kötüye yorumlanır. Az sayıda dalgalanmalar hayra işaret eder. Su da oluşan baloncuklar gelecek hakkında müjdeli bir habere işaret eder. Suya yakılıp atılan kâğıdın külleri dağılıyorsa bu iyiye yorumlanırken, küllerin kâsenin dibinde toparlanması kötüye işaret eder.

Online Su falına Nasıl Bakılır:

Birçok falda olduğu gibi su falına da online olarak bakılabilir. Günümüzde teknolojinin yaygınlaşması ve yoğun çalışma temposu yüzünden insanlar artık online fala daha çok talep göstermektedir. Online fal baktırmak hem konforlu hem de kişinin beklentilerini fazlasıyla karşılaması açısından oldukça cazip bir seçenektir. Bu konuda uzman olan ve doksan üzeri falcısıyla Türkiye’nin en büyük fal bilim merkezi olan Ankara Fal Cafe, alanında uzman fal bilim uzmanlarıyla yedi gün yirmi dört saat online hizmet vermektedir.

Su falına yüz yüze olduğu gibi online olaraktan da baktırılabilir. Durugörüde uzmanlaşmış falcı önceden dualar ile okunmuş olan suyu gümüş ya da bakır bir kaba aktarır. Telefondaki kişinin sorunlarını ve başından geçen olumsuzlukları bir kâğıda yazan falcı kâğıdı yakarak kâseye atar ve su da oluşan şekil ve sembolleri yorumlamaya başlar. Burada önemli olan falcının alanında uzman olması ve durugörüsünün gelişmiş olmasıdır. Bu sayede Bakımı yapan falcı sözlü olarak online iletişime geçtiği kişinin enerjisini sesinden okuyarak rahatlıkla suya aktarır. 

Bu şekilde su falı, yüz yüze olduğu gibi aynı ritüelle bakılır. Online olarak bakılan fal yüz yüze bakılan faldan farklı değildir ve etki oranı yüzde yüz aynıdır. 

Online olarak fal baktırabilmek, kişi için oldukça konforlu olmakla birlikte, çalışma hayatında yoğun olan ve dışarı çıkamayanlar için bir kolaylıktır. 

Su falı, bakımı zor bir fal olduğundan ve uzman bir duru görü uzmanına ihtiyaç duyulduğundan online olarak bu fala bakmak daha da zorlaşmaktadır. Burada önemli olan fal bakımını yapan kişinin uzman olmasıdır. Alanında uzman ve duru görü sahibi bir fal bakım uzmanı kişi orada olmadan da rahatlıkla kişinin falına bakabilir. Online fal baktırırken ANKARA fal cafe alanında uzman işletmelere başvurmak gerekir.

Ankaral Fal cafe telefon fal hizmeti veren fal merkezi haftanın 7 günü günü 24 saati online fal cafe olarak hizmet vermektedir.

Bizi Puanlayın !
[Toplam: 0 Ortalama Puan: 0]
Tags:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir