Ankara Su Falı

TARİHÇESİ
Su falının M.Ö. 3000 yıllarında Pers İmparatorluğu’nda ortaya çıktığı tahmin edilmektedir. Pers kahinleri çeşitli tılsım ve sembollerle bezeli bakır bi kaba koydukları suya kişinin bir damla kanını damlatarak suyun içerisinde oluşan motifler aracılığı ile kişinin geleceğini yorumlarlardı. En iyi ankara su falı hizmeti uzman falcılarımız tarafından bakılmaktadır.
Su falı Perslerden Batı’ya M.Ö. 750 yılında Roma hükümdarı Numa Pompilus zamanında geçmiştir. Büyük filozof Pisagor bile bu yöntemi kullananlar arasındadır. Roma İmparatorluğu’nda su falı o kadar önemli hale gelmiştir ki zamanla farklı şekillere bürünmüş ve günümüze kadar bir kültür halinde aktarılmıştır. Hala bugün Avrupa’da içerisine bozuk para atılarak dilek dilenen dilek çeşmeleri vardır. Bu kültürün temeli su falına dayanmaktadır.
Su falı kendine hemen hemen her kültürde yer bulmuştur; bunun sebebi suyun birçok kültürde kutsal olması, arınma ve temizlenme kavramlarını beraberinde getirmesidir.
Örneğin Galyalılar Tanrı’nın su da yaşadığına inanırlardı. Bu sebeple su geleceği görebilecekleri bir yerdi. Tibetliler içinde su kutsaldır. Dalai Lama Gölü günümüzde hala Tibet halkı için kutsal bir yerdir ve insanlar gelecekte olacak kötü olaylardan arınmak için bu Gölde kendilerini temizlerler.
11. Yüzyılda Arap kültürü içerisine giren su falı burada kendi özgün biçimine bürünmüş ve Anadolu’ya da bu haliyle girmiştir.

Su Falı Nasıl Bakılır ?

Su falına geleceği görmek ve gelecekte olabilecek hataları önlemek için baktırılır.
Suda gerçekleşen şekil ve dalgalanmalar kısaca şu şekilde yorumlanabilir:

 • Çok yoğun dalgalanmalar kötüye işaret eder.
 • Az sayıda dalgalanmalar hayra alamettir.
 • Suda gerçekleşen dalgalanma ne kadar kısa olursa gelecek o kadar iyi ve hayırlıdır.
  *Suda oluşan baloncuklar sağlıklı yaşama işaret eder.
  *SU FALINA NE NASIL BAKILIR
  Öncelikle su falına bakan kişinin duru bir göze sahip olması gerekir. Su falı psişik güç, telepati ve nesnedeki enerjiyi okuyabilme yeteneği gerektirir.
  Su falına bakılırken okunması gereken dualar vardır. Bu dualar Ayet el Kürsi, Mendel Duası ve Cin Suresi’dir.
  Su falına loş bir ortamda mum ışığında ve bakılmalıdır. Bu sayede enerjinin su üzerinde toplanmasının sağlanması kolaylaşır. Fala bakan kişinin kalbi ve ruhu tamamen kötülükten arınmış olması gerekir.
  Su falında genellikle bakır bi kap kullanılır. Kaba boşaltılan suya gerekli dualar okunduktan sonra işlem başlatılır.
  Su falına bakmanın birkaç farklı metodu vardır.
 1. Suya yağ damlatılır. Yağın suya damlatıldığı anda suda oluşan biçimler yorumlanır.
 2. Fal baktıran kişiye ayit bir nesne bir ip yardımıyla suya batırılıp çıkarılır ve oluşan şekiller yorumlanır.
 3. Su falında bir diğer yöntem ise kişinin başından geçen olumsuzlukların bir kağıda yazılması ve dua eşliğinde yakılarak suyun içerisine atılmasıdır. Yanan kağıdın küllerinin su da oluşturduğu şekiller bu sayede yorumlanır. Aynı zamanda bu yöntemle gelecekte oluşacak olumsuzlukları önlemek amaçlanır.
ankara su falı
ankara su falı
Bizi Puanlayın !
[Toplam: 1 Ortalama Puan: 5]