Ankara Laro Tarot

Ankara Laro Tarot

Tarihçe
Laro tarot, 1948 de İstanbu’da doğan M. Ata Nirun tarafından oluşturulmuştur. Ata Nirun istatistik uzmanıdır. Çeşitli gazete ve televizyonlarda yazarlık yapan Ata Nirun’un bir çok belgeselide bulunmaktadır. Mitoloji, parapsikoloji, astroloji, inanç turizmi konularında araştırmalar yapmıştır. En iyi ankara laro tarot uzmanlarıyla çalışmaktayız.
Laro tarot nedir?
Laro tarot, klasik tarot gibi 78 karttan oluşmaktadır. Ancak anlam ve yorumla bakımından klasik tarottan ayrılmaktadır. Klasik tarotta bulunan büyük arkanalardan ve her bir karta ayrı ayrı anlamlar verilerek numaralandırılmış 56 karttan oluşmaktadır. Kartların anlamları aynı olsada büyük arkanaların çizimleri klasik tarottan farklıdır.Laro tarot daha soyut yaklaşımlarda bulunmaktadır. Tinsel konular üzerine bakıldığında yapılan yorumlamalar daha başarılı olmaktadır.
Laro tarot oluşturulurken kartların anlamları çok fazla açıklanmamıştır; kısa ve yoruma açıktır. Daha çok bakan kişinin kendi bilincine ve sezgisel güzüyle yorumlamasına bırkılmıştır. Kartlar bir çok kültürden etkilemiştir. Fakat Ata Nirun klasik ve ritüalistik tarot kartlarından farklı bir bakış açısı yakalamıştır. ‘ Işık herkesi aynı aydınlatmaz, gölgeler daima farklıdır.’ diyerek yorumlamada ruhun ve bilincin ne kadar etkili olduğunu dile getirmiştir.
Kartların tasarımında ise bütün kartları inceleyerek, özgünlüğü en önemli amaç edinerek, ‘Kblan tragna’ ekolünden ve Mısır’a ait figürlerden yararlanılarak bir araya getirilen semboller kullanılmıştır. Bu özel tasarımlara, konsantre olup yoğunlaştığımızda duygularımızla kurulacak bağ içimizde çok daha farklı hisler uyandıracaktır. Ruhunuzun sesine kulak verin size doğru cevabı verecektir.

Laro Tarot Nasıl Bakılır ?

Laro tarot, daha kişiye yönelik, daha öznel yorumlamalara yönlendirdiği için daha çok düşünerek bakış açılarınızı arttırmanıza ve ruhsal gelişimizede yardımcı olacaktır.
Tarot fallarınla bir çok yöntem kullanılmaktadır. Laro tarot falı bakılırken genellikle kullanılan bir yöntem vardır. İlk olarak kartlar karıştırılır, sonrasında kartlar kesilir ve seçilir. Ancak laro tarotta bu kesme ve seçme işlemi yapılırken sol elin kullanılması gerekir. Bunun sebebi sol elin kalbe daha yakın olması sebebiyle kartlarla kurulacak olan bağın daha güçlü olması ve enerjinin daha iyi aktarılacak olmasıdır. 4 kart seçilir ve falına bakılan kişinin sekiz sorusuyla kartlar yorumlanmaya başlayabilir.

ankara laro tarot
ankara laro tarot
Bizi Puanlayın !
[Toplam: 1 Ortalama Puan: 5]