Ankara İskambil Falı

Ankara İskambil Falı

İskambil falının tarihçesi:
Kökeni antik Mısır’a dayanan tarot kartları içerisindeki küçük arkana kartlarından esinlenerek oyuna dönüştürülen iskambil, Çingeneler tarafından fal bakmak için kullanılmaya başlamış ve tüm dünyaya yayılmıştır. Çingeneler tarafından oluşturulan iskambil falı teknik açıdan pratik ve kolay bir fal olduğu için oldukça popülerdir. Ankara iskambil falı için en uzman falcılarla çalışmaktayız.


İskambil falı nedir ?


İskambil falında kullanılan iskambil destesi 52 karttan oluşur. Bu kartlar dört ana gruba ayrılır; bunlar kupa, maça, koz ve karodur. Dört ana gruptan oluşan bu destenin her bir bölümü papaz, kız ve joker dahil olmak üzere 13 karttan oluşur.
*İskambil falına nasıl bakılır:
İskambil falınan birçok bakma şekli vardır. En çok bilinen türü şöyledir: iskambil destesi iyice karılıp istenilen yerden kesilir. Destenin tamamı üçerli üçerli sayılıp önce her gruptan papaz bulunmaya çalışılır. Daha sonra sırasıyla kız, joker,10,9,8,7… şekilde kartlar üst üste açılır. Eğer üçlü açılmada deste bittiğinde istenen kart bulunamıyorsa fal kapanmış demektir.
İskambil falı, genel olarak aşk ve mutluluk konularında açılır. Pratik bir fal olduğu için tekniğini öğrenen ve fala yatkın olan kişiler kendi fallarına iskambil falıyla bakabilirler.

İskambil Falı Nasıl Bakılır?

Sadece oyun oynamak için değil, fal bakmak ve gelecekten haber almak ümidiyle tahminlerde bulunmak için de iskambil kağıtları kullanılır. Hemen herkesin başvurduğu iskambil falı açmakta asıl önemli olan açılan kartları doğru yorumlamaktır. İskambil falı çeşidinde yapılan değişik açılım yöntemleri ile güçlü yorumcular yaşanacakları önceden yorumlamak imkanı bulurlar. Bunu güçlü bir yorumcu yorumlama yeteneğine sahiptir.

İskambil falına bakan kimse kart gruplarındaki değişiklikleri ve her bir karta mahsus anlamı iyi bilmelidir. İskambil falı söz konusu olduğunda kağıtlar dört gruba ayrılır. Her bir grup bu yorumlamalar içinde farklı bir elementi temsil eder. Fifty two adet kağıt vardır, bunlar maça, sinek, karo ve kupa olarak dört gruptan oluşur. Her biri papaz, Joker, okız ile beraber toplam 13’er kağıttan oluşur.

Ankara İskambil Falı İçeriği Nedir?

En kolay fal desteyi iyice karıştırıp keserek üçer üçer açma yöntemidir. Elinizdeki kağıtlar biterse fal açılmış, bitmezse fal kapanmış demektir. Üçer üçer açıp, en üstteki kağıdı kupa, karo, maça ve sinek gruplarını sırası ile çıkarmakla başlıyor. Başta papaz, okayız ve Joker ardından 10, 9,8,7,6…diye hepsini grupluyorsunuz.

Diğer iskambil falı çeşidinde ise kağıtları ve anlamlarını bilmeyen kimse iskambil falı bakamaz. Öncelikle İskambil kağıtları anlamlarını çok iyi kavramalısınız. Bu da herkesin yapabileceği bir işlem değildir. Arzu ediyorsanız iyi bir yorumcu bularak iskambil falı yorumlatabilirsiniz.

İskambil Kartlarının Anlamı Nedir?

Hava, Su, Ateş ve Toprak olmak üzere dört element ile bağlantılı olan iskambil kağıtlarında her bir elementte thirteen kart vardır. Toplamda fifty two tane olan kart sayısı yılın fifty two haftasını temsil eder.

Elementi ateş olan sinek kartı kariyer, tutku ve başarıyı temsil eder. Bu kartların başarı ve mutluluğa işaret ettiği söylenmektedir.

Elementi hava olan maça kartının ise dedikodu, rekabet, hayal okırıklığı ve sırları temsil ettiği söylenmektedir.

Toprak elementi olan karo kartının ise kariyer ve parasal durumları temsil ettiği söylenmektedir.

Elementi su olan kupa kartının da aşokay, dostluk, duygu ve mutluluğu temsil ettiği söylenir.

Yorumlama için kartların ne anlama geldiği konusunda bilgi sahibi olmak gerekir. Bilgisi olmayan kişiler ancak iskambil falı bakmakla yetinmektedir.

ankara iskambil falı
ankara iskambil falı
Bizi Puanlayın !
[Toplam: 1 Ortalama Puan: 5]