Ankara Çakra Açma

En basit tabiriyle ankara çakra açma bedenimizde bulunan enerji çıkış noktalarına çakra denir. Bedenimizde bulunan bu enerji merkezleri 7 ana auradan oluşur. Bunlar kök çakra, sakral çakra, solar çakra, kalp çakrası, boğaz çakrası, 3. göz çakrası, taç veya tepe çakrası. Bu çakra merkezleri beden ve ruh arasındaki enerji akışını sağlayan kanallardır. İnsan bedenini sarmalayan manyetik enerji bu çakra merkezleriyle bağlantılı olan auraların enerji çıkış noktalarıdır.

Çakra Açma Nedir ?


Çakra açma bilinenin aksine kapalı aura kanallarını açmak değil aktivitesini arttırmak ya da düzenlemek anlamına gelir. Vücutdaki enerji dengeli olmak zorundadır bu yüzden çakra açma yalnızca enerji arttırma değil gerektiğinde enerjinin deşarj edilmesi olarak da görülmelidir. Çakra açmanın birçok metodu vardır bu inanç ve kültürlere göre farklılık gösterebilir. En kolay ve bilindik yöntemin ‘Derin transa girme’ olduğu söylenebilir.

*NEFES EGZERSİZLERİ:
Çakra açmanın en önemli işlemi kuşkusuz nefes egzersizleridir. Vücutdaki aura merkezlerini kontrol edebilmek için kişinin öncelikle nefes alış verişini kontrol edebilmesi gerekir. Çakra açma işleminde öncelikle nefes alış verme yöntemi öğrenilmelidir. Nefes burundan alınıp ağızdan verilmeli ve nefes alma sıklığı kontrol edilirken bu işler diyafram üzerinden yapılmalıdır. Nefes egzersizinde diyafram kullanımı en önemli husustur. Zaman geçtikçe kişi nefes egzersizi sırasında aura merkezlerini hissetmeye başlar. Çakra çıkış noktalarını hissetmemiz enerjisi düşük ya da fazla olanları anlamamızı ve duruma göre enerji deşarjı ya da tıkalı bölgeyi açma işlemimizi kolaylaştırır. Çakra açma işlemine başlamanın en temel metodu sesiz bir ortamda düz bir alana uzanmak ve derin bir nefes alıp yüz ve vücut kaslarını iyice sıktıktan sonra nefesinizi dışarıya bırakırken aura merkezlerinize odaklanmaktır. Bu işlemi yaparken odaklanmak ve aura merkezlerinizden nefes alıp verdiğinizi hayal etmek çok önemlidir.

Çakra Açma nasıl uygulanır ?


Çakra Açma seanslar şeklinde uygulanır. Vücudun bir bölgesi için değil de, genel enerji ayarı yapmak, psikolojik ve fiziksel dengeyi sağlamak için uygulanır. Çakra Açma herhangi bir zararı ya da kötü bir etkisi yoktur. Çakra açma uygulamasında hiçbir araç kullanılmamaktadır. Uygulamayı yapan kişi ellerini kişinin üzerinde gezdirir. Avuç içlerinden yayılan pozitif enerji vücuda girerek içerideki negatif enerjiyi dışarı atar.
Seans sırasında kişinin vücudunda, istemsiz, fiziksel hareketlenmeler gözlemlenebilir. Vücut ısınabilir ya da soğuyabilir. Vücudun bazı bölgelerinde karıncalanma, uyuşmalar olabilir. Nabız artabilir.
Uygulanan çakra açma seansı sonrasında kişilerde olumlu yönde bir çok değişiklik gerçekleşir. Dinç ve güçlenmiş bir vücut, ışıldayan bir cilt ile rahatlamış bir kişi olarak uygulamadan çıkarabilirsiniz.
Çakra açma uygulanmasında en iyi verimi alabilmek için en az üç seans uygulanmalıdır. Rahatsızlığın yoğunluğuna göre bu durum değişiklik gösterebilir. Seansların etkisi asıl hisseden seansı alan kişi olduğundan uygulamanın ne kadar devam edeceğine, uygulayan ve uygulanan kişi birlikte karar verir.

ankara-çakra-açma
ankara çakra açma

Bizi Puanlayın !
[Toplam: 1 Ortalama Puan: 5]