Ankara Katina Falı

Ankara Katina Falı

TARİHÇESİ
Ankara Katina falı adını Antik Roma döneminde İzmir’de yaşamış medyum Katina’dan alır.
Katina’nın onca zaman sonra adından bahsettirebilmesinin nedeni dilden dile aktarılan gizemli hayatıdır. Bilindiği kadarıyla varlıklı dul bir kadındır. Kocasının kaybolması ve bunun üzerine ölmüş kabul edilmesinin gizemi dikkatleri Katina üzerine çekmiştir. Katinanın bölgesinde yaşayan insanlar çeşitli dedikodular çıkarmış ve kocasını kendisinin öldürdüğünü öne sürmüşlerdir.
Katina falının ortaya çıkmasının ardında gizemli olduğu kadar üzücü bir hikaye yatmaktadır. Bayan Katina sırlarla dolu bir kadındır ve ölümüne kadar kocasının ölmediğini savunmuştur. İçinde yaşadı ev kasvetli ve egzotiktir. Kocasının ortadan kaybolduğu gün yağlı boya resimler çizmeye başlamıştır. Daha önce hiç resim eğitimi almayan Bayan Katina’nın resimleri şaşılacak derecede iyi ve profesyoneldir. Asıl gizem tam da burada başlar. Katina bugün kartlarda kullanılan tabloları çizmiştir. Kendisinin iddiasına göre çizdiği tabloda kocasının gizemli kayboluşunun sırrı yatmaktadır. Ankara Katina Falı için en uzman falcılarla çalışmaktayız.
Bu olayın ve tabloların dillendirilmesi üzerine dedikodular başlar. İnsanlar bu gizemden çok korkarlar ve Katina’yı cadılıkla suçlarlar.
Bağnaz dönemin etkisi kendisini gösterir ve cadı olarak suçlanan Katina yargılanmadan yakılarak öldürülür. Bu acı sonun akabinde bayan Katina’nın tabloları gizemli bir şekilde kaybolur. Tabloları o kısacık zaman aralığında kimin ve neden aldı, daha doğrusu nereye kaybolduğu bir gizem olarak kalır.
Katina falındaki kartlara, Bayan Katina’nın tablolarının aktarılması ise şu şekilde olduğu düşünülmektedir. İddia Katina’nın çizdiği her tablonun küçük bir kopyasını da kartlara çizdiği yönündedir. Kartlara tabloların neden birer kopyalarını çizdiği de gizemin parçası olarak kalacaktır. Kim bilir belki de O, bugün kullanılan Katina falını ön görüp kartlarını hazırlamıştır.

KATİNA FALINA NEDEN VE NİÇİN BAKILIR ?


Katina falına deste adı verilen ve 65 karttan oluşan tarota benzeyen kartlarla bakılır. Tarota görünürde benzese de bakımı oldukça farklıdır.
Katina falına genel olarak aşk, özel ilişkiler ve evlilik için bakılır. Tarotun aksine kartların sabit anlamları yoktur ve yoruma açıktır.
Katina falına bakılan kartlar 35 sembol kart ve mag, at, insan, deve, mektup ve fareler gibi element kartlarından oluşur.
Katina falı üç ayrı bölümden oluşur ve üç kısım olarak bakılır.

  1. YAŞAM AÇILIMI: Genel soruların sorulduğu bölümdür. Bu bölümde kişi hayatındaki gelişmeler ve gelecek ile ilgili her soruyu sorabilir. Bu bölümde işlem 10 kart açılarak yapılır.
  2. İLİŞKİ AÇILIMI: Bu bölümde iki kişi arasındaki özel ilişki durumuna bakılır. Aşk ilişkisinin genel boyutları bu kısımda değerlendirilir. Bu bölümde 7 kart açılır.
  3. KARAR AÇILIMI: Bu kısım seçeneklerin değerlendirildi ve en doğru kararın hangisi olduğunun öğrenileceği kısımdır. Birden fazla seçenek arasında kalınmışsa bu kısımda tüm seçenekler değerlendirilir ve sonuçları hakkında bilgi alınır. 7 kart açılarak bakılır. Ayrıca tüm falın kaderini belirlemek için başta ayrılan ana kart bu bölümün sonunda açılır.
ankara katina falı
ankara katina falı
Bizi Puanlayın !
[Toplam: 1 Ortalama Puan: 5]