Ankara Rüya Tabiri

Rüya tarihi
Rüya, insanın bilinçaltının, uykunun rem evresine, işitsel ve görsel olarak yansıyan görüntülerdir. Rüyalar çoğu zaman kişinin psikolojisini etkileyen olayların yansımasıdır. Rüya olgusuna ilk olarak M.Ö 3100 yılarına ait olan Sümer tabletlerinde rastlanmıştır. Eski dönemlerde, Mısır ve Asur gibi medeniyetlerde rüya bilimle ilişkilendirilmemiştir. Rüya ile ilgili ilk bilimsel çalışma Freud tarafından gerçekleştiriliştir. Freud bir çalışmasında, ‘Rüyalar kişilerin bastırılmış duygularının yansımasıdır.’ diye ifade etmiştir.
Bu çalışma, bilimsel açıdan rüyalarla ilgili yapılan çalışmalara öncü olmuştur. En iyi ankara rüya tabiri hizmeti bizim uzman falcılarımız tarafından verilmektedir.
Rüya Tabirinde nelere dikkat edilmeli?
Rüya tabiri, kişinin; cinsiyet, yaş, medeni hali, yaptığı iş, düşünce yapısı gibi özelliklerine göre yorumlanır. Yaşadığı sosyal durumların etkileri de göz önüne alınmalıdır.
Rüya tabiri yapacak kişi, en doğru şekilde yorum yapabilmesi için rüyayı gören kişinin hakkında bilgiye sahip olmalıdır. Ayrıntılara dikkat ederek ve tarafsız bir şekilde falı yorumlamalıdır.
Rüya yorumlarken objektif olmak, duygusal davranmamak ve karamsarlığa kapılmamak gerekir. Rüyadaki renkler ve semboller kendi başlarına değil beraber yorumlanmalıdır.

Rüya tabiri nasıl yapılır?


Psikiyatride, rüya da görülen semboller üzerinden rüya yorumu yapılır. Sembollerin her birinin ayrı bir anlamı vardır. Bu semboller bazı kişilerde aynı anlamlara gelirken bazı kişilerde farklı anlamlara gelmektedir. İnsanların duygularına karşılık gelen semboller farklılıklar göstermektedir. Mesela, köpek bir insana korkuyu ifade ederken diğerine sadakati ifade edebilir.
Eğer rüyada bir kişi görülürse bu kişinin ismine dikkat edilmelidir. Çünkü; isimlerin anlamları da yorumlanabilir.
Bilinçli rüyada kişinin bedeni uykuda olmasına rağmen beyni uyanıktır ve bu şekilde rüyada olduğunu anlayıp rüyasına yön verebilmektedir. Rüyada güzel şeyler görmek genelde sabahları vücudun dinlendiği rahatladığı zamanlarla görülür. Aynı rüya tekrar tekrar görülebilir. Bu durum rüyanın görüldüğü yer ve zaman aralıklarına göre yorumlanır. Kötü rüyalar ise bazen kişinin korkmuş olduğu bir şey yüzünden ya da yorgunluk sebebi ile görülebilir.
Kişiler, etkilendikleri olayları, sürekli ilgilendikleri, düşündükleri bir şey varsa bu durumları da rüyalarında görebilirler. Bu şekildeki rüyaların yorumlanmasına gerek yoktur. Sadece etki altında kalmaktır.

ankara rüya tabiri
ankara rüya tabiri

Bizi Puanlayın !
[Toplam: 1 Ortalama Puan: 5]