Ankara El Falı

Tarihçesi
El falının tarihi çok eskiye dayanmakla birlikte tam olarak nereden çıktığı bilinmemektedir. Hindistan ve Mezopotamya’dan çıktığı düşünülmesine rağmen İran ve Mısırdan çıktığı söylentileride bulunmaktadır.
Hintliler fal konusunda daha bilinçli ve gayretli oldukları için el falını çok daha fazla geliştirmişlerdir. İlk başta insan vücudunu inceleyerek insanlar hakkında bilgi edinmişlerdir. Sonrasında da elin üzerindeki çizgilerden yola çıkarak ‘Samudrika’ adını verdikleri el falını ortaya çıkarmışlardır. El falı, 100 yıl boyunca yapılan analizlerle tamamlanmıştır. Ankara El Falı en uzman falcılarla çalışmaktadır.
El falı ile ilgili Yunan Filozof Anaksagoras’ın bir çok çalışması olmuştur. Milattan önce öğrencilerine el falı dersleri vermiştir. El falı hakkında yazdığı bir eseri Büyük İskender’e göndermiştir. Sonralarında bu esere ‘Altın Harflerle Yazılı Eser’ adı verilmiştir.
El falını en çok bakan kişiler çingenelerdir. Eski zamanlarda Hindistan’da bulunan çingenelerin, göç etmesiyle dünyada yaygınlaşan fallardan biridir el falı. Çingeneler genellikle sol elin falına bakmışlardır. Bunun sol elin kalbe daha yakın olmasıyla ilgili olduğunu bilinmektedir.


El falı nedir?


Ellerimiz hayatımızla ilgili pek çok şey söyler. El falında, insanın avuç içindeki çizgilerine bakılarak; karakteri, yaşanmışlıkları, sağlık sorunları gibi hayatıyla ilgili birçok bilgiye ulaşılabilir. Bu çizgilerin derinliklerine, kıvrımlarına, belirginliklerine ve uzunluklarına bakılarak yorum yapılır.
El falı baktırarak yeteneklerinizi, güçlü ve zayıf yönlerinizi öğrenebilir, hayatınıza buna göre daha dikkatli bir şekilde yön verebilirsiniz. Doğru adımları atmak için en önce kendimizi bilmemiz çok önemlidir.

El falı nasıl bakılır?


El falı. kadınlara ve erkeklere bakılırken farklılıklar gösterir. Kadınlarda sağ elden kadere, sol elden yaşama bakılırken; erkeklerde sol elden kadere, sağ elden yaşama bakılmaktadır.
Ayrıca el falında, aktif kullanılan elin geçmiş yaşantı ile; daha az kullanılan elin gelecekteki yaşantı ile ilişki olduğu da söylenmektedir.
El falında dört ana çizgi bulunmaktadır.
Bunlar; kalp çizgisi, akıl çizgisi, hayat çizgisi ve kader çizgisidir. Kalp çizgisi; kişinin duygusal karakteri, bakış açısı, kalp sağlığı hakkında bilgiler verir.
Akıl çizgisi; kişinin iletişim kurma şeklini, öğrenme yeteneğini ve bilgi açlığını temsil eder. Hayat çizgisi; kişinin hayatındaki önemli değişiklikleri, fiziksel sağlığı hakkında bilgiler verir.
Kader çizgisi; kişinin kaderiyle ilgili, dışardan gelen etkilerle ilgili bilgiler verir. Kader çizgisi bazı insanlarda bulunur.
El falında herkeste bulunmayan iki çizgi de evlilik çizgisi ve şöhret çizgisidir. Evlilik çizgisi; serçe parmağın altında bulunur. Yapılacak evlilik veya evlilikler hakkında bilgi verecektir.
Şöhret çizgisi; sosyal yaşantınızla ilgiler bilgiler verir. Şöhret çizgisi, kader çizgisinin yanındadır ve çoğunlukla kader çizgisi de dikkate alınarak yorumlanır.
El falında avuç içinizin şekli ve parmak uzunluğunuzda yorumlanmak üzere; ateş, su, hava ve toprak olarak dört temel başlığa ayrılmıştır. Bu kısımda daha çok mesleğinizle ilgili yorumlar yapılır.

ankara el falı
ankara el falı
Bizi Puanlayın !
[Toplam: 2 Ortalama Puan: 4.5]